Suknie tworzone z pasją.

MagdalenaPopiel

Magdalena Popiel

Nazywam się Magdalena Popiel i projektuję dla was suknie ślubne i wieczorowe. Szyciem i projektowaniem zajmuje się od dziecka, moja mama jest krawcową i szyła dla mnie suknie na szkolne bale. Dzieciństwo to dźwięk maszyny do szycia, zapach tkanin, zabawa kłębkami nici i guzikami.

Jestem absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz ukończyłam kurs konstrukcji eksperymentalnej w Central Saint Martina w Londynie. Mam za sobą finał Fashion Designer Awards 2018, finał New Look Design Refresh oraz Carlo Rossi 2016 r. W roku 2020 otrzymałam nagrodę Kobieca Marka Roku Klasa i Styl.

Przy projektowaniu kolekcji inspiruje się sztuką, ogrodami, roślinnością, wystrojem wnętrz, snami. Największą inspiracją jesteście Wy, moje klientki, kobiety, które podczas spotkań wyrażają swoje potrzeby. Każdy etap projektowania to fascynujący proces, podczas którego z płaskiej tkaniny powstaje bryła, która nabiera życia na ciele kobiety. Kiedy ręcznie wycinane kwiaty i aplikacje naszywane są na suknie, zaczyna ona rozkwitać. Moją intencją podczas procesu tworzenia jest wydobycie kobiecości, podkreślenie jej. Pragnę, żeby kobiety „rozkwitały” w moich sukniach, poczuły się wyjątkowo pięknie. Suknia ma się „stapiać” z ciałem, dzięki zastosowaniu cielistych siateczek, kwiaty wyglądają jakby wyrastały na skórze.

Każdą suknie projektuje sama, starannie dobieram koronki i najlepszej jakości tkaniny i tiule. Atelier jest miejscem przyjaznym, miejscem, w którym czuć pasję i miłość do tworzenia czegoś pięknego, moi pracownicy współdzielą ze mną tą energię.

 

Kolekcje moich sukien zobaczysz w programie “W czym do ślubu” u Izabeli Janachowskiej w TVN STYLE.
Wywiady: Magazyn Wesele Imperium Kobiet